Magazyn

27.08.2017 Dzisiaj, 21 niedziela okresu zwykłego.

• W trakcie Mszy św. o 12.00 nastąpi/ło wprowadzenie na posługę proboszcza ojca Krzysztofa Łukoszczyka SVD. Otoczmy go – a także nowego Wikariusza, ojca Erica Hounake SVD – naszymi modlitwami.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca;
    Serdecznie zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę św. (godz. 18.00). Z racji przypadającej w tym dniu kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej główną intencją Eucharystii będzie prośba o pokój na świecie, w naszym kraju, w naszych rodzinach. Po Mszy św. (ok. 18.45) zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę, po wieczornej Eucharystii (ok. 18.45) zapraszamy na Nabożeństwo Maryjne.
  • Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień – w gablotkach i na naszej stronie internetowej. Sporo jest jeszcze intencji wolnych. Zachęcamy do korzystania z tego wielkiego źródła łaski, jakim jest Eucharystia ofiarowana w konkretnej intencji, za konkretne osoby.
  • Ubiegłej niedzieli zostało ofiarowanych na pomoc w odbudowie katedry w Gorzowie Wielkopolskim 626,20 PLN, zaś w „na tacę” – 1187,50 PLN. Serdecznie dziękujemy za solidarność i ofiarność.
  • Już niebawem – początek nowego roku szkolnego. W związku z tym zapraszamy wszystkie dzieci, by przyniosły w przyszłą niedzielę do kościoła swój tornister albo plecak szkolny. Po każdej Mszy św. będzie miało miejsce poświęcenia właśnie tornistrów i plecaków. Szczególne zaproszenie kierujemy do pierwszoklasistów.
  • W najbliższym tygodniu przypadają:
    jutro, 28.08 – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
    we wtorek, 22.08 – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela
    w piątek, 01.09 – wspomnienia bł. Bronisławy, dziewicy
  • Zachęcamy do nabycia tygodnika Idziemy, który oprócz interesujących reportaży zawiera szereg informacji, które trudno byłoby szukać w innych periodykach.
  • Z powodów od nas niezależnych dotychczasowy numer telefonu parafialnego jest na jakiś czas zablokowany. Dlatego w pilnych sprawach prosimy o kontakt bezpośrednio z o. proboszczem – tel. 880 345 679.
  • Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Piotr Drobiński, kawaler i Agnieszka Góralczyk, panna; oboje z naszej parafii. Jeśli ktoś wie o jakichś przeszkodach uniemożliwiających zawarcie związku zobowiązany jest poinformować o nich o. proboszcza.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli oraz wiele łask na rozpoczynający się nowy tydzień.