OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 • Dzisiaj – szósta niedziela okresu zwykłego. Jutro, po wieczornej Mszy św., z racji trzeciego poniedziałku miesiąca – Nabożeństwo do Ducha Świętego.

 • W najbliższą środę, 20.02 (o godz. 19.00) – kolejne spotkanie liturgiczne, otwarte do wszystkich chcących poznać lepiej tematykę liturgii. Zapraszamy.

 • Informujemy, że ubiegłej niedzieli na pomoc w rehabilitacji chorych dzieci zebraliśmy do puszek 910,50 PLN. Serdeczne Bóg Zapłać.

 • Dziękujemy także osobom, które wczoraj przed południem posprzątały kościół.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Idziemy a także naszego werbistowskiego miesięcznika Misjonarz.

 • Polećmy Bożemu miłosierdziu naszego parafianina – Kazimierza Soszka, z ul. Kowalczyka, który w tych dniach odszedł do Pana. Wieczny odpoczynek…

 • Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże łaski.

 • Dzisiaj – piąta niedziela okresu zwykłego. Z racji przypadającego jutro, 11 lutego, Światowego Dnia Chorych, w trakcie Mszy św. o godz. 12.00 będzie udzielany sakrament chorych wszystkim cierpiącym i osobom w podeszłym wieku.

  Po każdej Mszy św. będzie też okazja, by złożyć do puszki ofiarę na Caritas, a konkretnie na pomoc w rehabilitacji chorych dzieci.

 • W najbliższą środę, 13.02 (o godz. 19.00) – spotkanie biblijne, na które zapraszamy sympatyków Pisma Świętego.

 • W czwartek, 14.02, na Mszy świętej wieczornej – kolejna katecheza dla młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

 • Informujemy, że w święto Ofiarowania Pańskiego na tacę przeznaczoną na pomoc zakonom klauzurowym zostało ofiarowanych 574,00 PLN. Serdecznie dziękujemy za ofiary. Dziękujemy także osobom, które wczoraj przed południem posprzątały kościół.

 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Idziemy a także naszego werbistowskiego miesięcznika Misjonarz.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże łaski.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.02. 2019

Dzisiaj – czwarta niedziela okresu zwykłego. Raz jeszcze dziękujemy za złożone ubiegłej niedzieli ofiary kolędowe (7691,00 PLN). Dziękujemy także osobom, które w piątek rozebrały dekorację świąteczną i posprzątały kościół.

W przyszłą niedzielę, 10 lutego, z racji przypadającego niebawem (11 lutego) Światowego Dnia Chorych, w trakcie Mszy św. o godz. 12.00 będzie udzielany sakrament chorych wszystkim cierpiącym i osobom w podeszłym wieku. Po każdej Mszy św. będzie też okazja, by złożyć do puszki ofiarę na Caritas, a konkretnie na pomoc w rehabilitacji chorych dzieci.

W najbliższą środę, 06.02 (o godz. 19.00) – spotkanie liturgiczne, na które zapraszamy lektorów, osoby, które chciałyby czytać na Mszach św. a także wszystkich zainteresowanych liturgią.

W czwartek, 07.02, po Mszy świętej wieczornej (ok. 18.30), z racji pierwszego czwartku miesiąca – Nabożeństwo o powołania kapłańskie i misyjne. Zapraszamy.

Przy okazji przypominamy, że codziennie, po porannej Mszy św. (o 6.00) jest w naszym kościele godzinna Adoracja Eucharystyczna.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Idziemy a także naszego werbistowskiego miesięcznika Misjonarz.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże łaski.

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.01.2019

Zakończyliśmy już w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za przyjęcie nas, kapłanów i, co ważniejsze – za przyjęcie Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy także za wszelkie złożone dzisiaj na tacę ofiary, które traktujemy jako ofiary z kolędy.

Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży. Znakiem jedności z zebranymi w Panamie młodymi ludźmi niech będzie nasza modlitwa, przede wszystkim ta zanoszona przez ręce Maryi, La Antigua, Patronki Panamy, której figurę umieścimy przed ołtarzem.

Po przerwie związanej z kolędą wznawiamy nasze środowe spotkania formacyjne. W najbliższą środę, 30.01 (o godz. 19.00) – spotkanie biblijne, otwarte dla wszystkich miłośników Pisma Świętego. Zapraszamy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W związku z tym, po Mszy świętej wieczornej (ok. 18.30) – Nabożeństwo Eucharystyczne do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Przy okazji przypominamy, że codziennie, po porannej Mszy św. (o 6.00) jest możliwość Adoracji Eucharystycznej.

W sobotę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, znane też jako Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o 10.00 i o 18.00.
Przed każdą Mszą św. będzie miało miejsce błogosławieństwo świec.
Dzień ten jest także Dniem Życia Konsekrowanego, dlatego taca przeznaczona będzie na pomoc zakonom klauzurowym.

W sobotę przed południem – odwiedziny chorych. Prosimy krewnych o zgłaszanie osób pragnących odwiedzin kapłana.

W sobotę wieczorem – kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich na 18.45.

W sobotę kończy się przedłużony okres bożonarodzeniowy. W piątek wieczorem będziemy rozbierać stajenkę i porządkować świąteczną dekorację. Chętnych do pracy w kościele zapraszamy na 19.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy.

Serdecznie dziękujemy osobom, które przyszły wczoraj sprzątać kościół.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże łaski.II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01. 2019

 1. Kończymy powoli odwiedziny duszpasterskie. Jeśli ktoś z parafian nie miał kolędy a pragnąłby otrzymać jeszcze błogosławieństwo w swoim domu, prosimy o skontaktowanie się bezpośrednio z ojcem proboszczem. Przypominamy, że w niedzielę za tydzień (27.01) będzie taca kolędowa.
 2. We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Znakiem jedności z zebranymi w Panamie młodymi ludźmi niech będzie nasza modlitwa, przede wszystkim ta zanoszona przez ręce Maryi, La Antigua, Patronki Panamy, której figurę umieścimy na okres trwania światowych dni na ołtarzu.
 3. Od piątku trwa Oktawa Modlitw o Jedność Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trakcie codziennej Eucharystii (o 6.00 i o 18.00) i zachęcamy do pamiętania o tej ważnej intencji w swoich modlitwach osobistych i rodzinnych. Na zakończenie tej oktawy, w piątek, 25.01, po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione krótkie Nabożeństwo o Jedność Chrześcijan. Serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek, 24.01, w trakcie wieczornej Mszy św. kolejna katecheza dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy.
 6. Serdecznie dziękujemy osobom, które przyszły wczoraj sprzątać kościół. Woluntariuszy zapraszamy w każdą sobotę na godz. 9.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże łaski.


NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01. 2019 

Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Nie mniej, z racji naszej polskiej tradycji szopka i dekoracja pozostaną w kościele do 2 lutego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Do tego też dnia będziemy w trakcie liturgii śpiewać kolędy.

Porządek Mszy św. dzisiaj: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 (po hiszpańsku), 15.00 (dla Wspólnoty Afrykańskiej – po angielsku), 18.00 (w kościele – po polsku) i o 18.30 (w dolnej kaplicy – dla Wspólnoty Wietnamskiej).

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na tacę a przeznaczona na misje. Zostaną one w najbliższym czasie przekazane kurii diecezjalnej. Z kolei ofiary złożone przy okazji nabywania „zestawu kolędowego na Trzech Króli” (956,43 PLN) zostały już przesłane na konto Kościoła w Potrzebie i przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Syrii i w Palestynie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie. Przypominamy, że głównym celem wizyty kapłana jest pobłogosławienie rodziny i porozmawianie z obecnymi. Parafian, którzy w ubiegłym roku nie mieli kolędy a także nowych parafian prosimy o potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana czy to osobiście czy też emailem albo telefonicznie. Ofiary kolędowe można składać na tacę, w niedzielę po kolędzie (w kopercie z zaznaczeniem – kolęda) albo po zakończeniu kolędy w parafii, w ostatnią niedzielę stycznia (27.01), kiedy to cała taca będzie kolędowa.

Przypominamy, że kancelaria w okresie kolędy jest otwarta jedynie w poniedziałki i soboty (od 10.00 do 12.00). W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

W styczniu, z racji odwiedzin duszpasterskich nie ma spotkań biblijnych i liturgicznych.

Zachęcamy do zamawiania Mszy św. (jest jeszcze sporo wolnych intencji w tym tygodniu) a także do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu polecamy Gościa Niedzielnego, w którym znajdziecie m.in. artykuł o naszej parafii!

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia przeżywanego ze świadomością stałej obecności Nowonarodzonego w naszym życiu.


UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01. 2019

Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Taca przeznaczona jest na misje.
Z przodu kościoła, przy prezbiterium, znajdują się zestawy na Trzech Króli (kreda, kadzidło i sianko). Drobne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w Syrii i w Palestynie.
Porządek Mszy św.: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 – po hiszpańsku, 16.00 – dla Wspólnoty Chińskiej i 18.00 (w kościele – po polsku a w dolnej kaplicy – dla Wspólnoty Wietnamskiej).

Za tydzień, 13 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Nie mniej, z racji naszej polskiej tradycji szopka i dekoracja pozostaną w kościele do 2 lutego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Do tego też dnia będziemy w trakcie liturgii śpiewać kolędy.
Za tydzień, po Mszy św. o godz. 10.00 będzie miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu dzieci. Serdecznie zapraszamy już dziś na wspólne kolędowanie. Porządek Mszy św. w Niedzielę Chrztu Pańskiego: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 (po hiszpańsku), 15.00 (dla Wspólnoty Afrykańskiej – po angielsku), 18.00 (w kościele – po polsku) i o 18.30 (w dolnej kaplicy – dla Wspólnoty Wietnamskiej).

Trwają odwiedziny duszpasterskie. Przypominamy, że głównym celem wizyty kapłana jest pobłogosławienie rodziny i porozmawianie z obecnymi. Parafian, którzy w ubiegłym roku nie mieli kolędy a także nowych parafian prosimy o potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana czy to osobiście czy też emailem albo telefonicznie. Ofiary kolędowe można składać na tacę, w niedzielę po kolędzie (w kopercie z zaznaczeniem – kolęda) albo po zakończeniu kolędy w parafii, w ostatnią niedzielę stycznia (27.01), kiedy to cała taca będzie kolędowa.

Kancelaria w okresie kolędy jest otwarta jedynie w poniedziałki i soboty (od 10.00 do 12.00). W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

W styczniu, z racji odwiedzin duszpasterskich nie ma spotkań biblijnych i liturgicznych.

Zachęcamy do zamawiania Mszy św. (jest jeszcze sporo wolnych intencji w tym tygodniu) a także do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in. raport o Kościele w Polsce i o bogatej symbolice przedstawień Trzech Króli. Jest też styczniowy numer Misjonarza.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli a także raz jeszcze pokoju i nadziei w każdym dniu Nowego 2019 Roku. Niech Pan rozpromienia nad Wami i nad Waszymi rodzinami Swoje Oblicze i Wam błogosławi.

Zakończyliśmy już w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za przyjęcie nas, kapłanów i, co ważniejsze – za przyjęcie Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy także za wszelkie złożone dzisiaj na tacę ofiary, które traktujemy jako ofiary z kolędy.

Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży. Znakiem jedności z zebranymi w Panamie młodymi ludźmi niech będzie nasza modlitwa, przede wszystkim ta zanoszona przez ręce Maryi, La Antigua, Patronki Panamy, której figurę umieścimy przed ołtarzem.

Po przerwie związanej z kolędą wznawiamy nasze środowe spotkania formacyjne. W najbliższą środę, 30.01 (o godz. 19.00) – spotkanie biblijne, otwarte dla wszystkich miłośników Pisma Świętego. Zapraszamy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W związku z tym, po Mszy świętej wieczornej (ok. 18.30) – Nabożeństwo Eucharystyczne do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Przy okazji przypominamy, że codziennie, po porannej Mszy św. (o 6.00) jest możliwość Adoracji Eucharystycznej.

W sobotę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, znane też jako Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o 10.00 i o 18.00.
Przed każdą Mszą św. będzie miało miejsce błogosławieństwo świec.
Dzień ten jest także Dniem Życia Konsekrowanego, dlatego taca przeznaczona będzie na pomoc zakonom klauzurowym.

W sobotę przed południem – odwiedziny chorych. Prosimy krewnych o zgłaszanie osób pragnących odwiedzin kapłana.

W sobotę wieczorem – kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich na 18.45.

W sobotę kończy się przedłużony okres bożonarodzeniowy. W piątek wieczorem będziemy rozbierać stajenkę i porządkować świąteczną dekorację. Chętnych do pracy w kościele zapraszamy na 19.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy.

Serdecznie dziękujemy osobom, które przyszły wczoraj sprzątać kościół.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże łaski.II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01. 2019

 1. Kończymy powoli odwiedziny duszpasterskie. Jeśli ktoś z parafian nie miał kolędy a pragnąłby otrzymać jeszcze błogosławieństwo w swoim domu, prosimy o skontaktowanie się bezpośrednio z ojcem proboszczem. Przypominamy, że w niedzielę za tydzień (27.01) będzie taca kolędowa.
 2. We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Znakiem jedności z zebranymi w Panamie młodymi ludźmi niech będzie nasza modlitwa, przede wszystkim ta zanoszona przez ręce Maryi, La Antigua, Patronki Panamy, której figurę umieścimy na okres trwania światowych dni na ołtarzu.
 3. Od piątku trwa Oktawa Modlitw o Jedność Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trakcie codziennej Eucharystii (o 6.00 i o 18.00) i zachęcamy do pamiętania o tej ważnej intencji w swoich modlitwach osobistych i rodzinnych. Na zakończenie tej oktawy, w piątek, 25.01, po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione krótkie Nabożeństwo o Jedność Chrześcijan. Serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek, 24.01, w trakcie wieczornej Mszy św. kolejna katecheza dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy.
 6. Serdecznie dziękujemy osobom, które przyszły wczoraj sprzątać kościół. Woluntariuszy zapraszamy w każdą sobotę na godz. 9.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże łaski.


NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01. 2019 

Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Nie mniej, z racji naszej polskiej tradycji szopka i dekoracja pozostaną w kościele do 2 lutego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Do tego też dnia będziemy w trakcie liturgii śpiewać kolędy.

Porządek Mszy św. dzisiaj: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 (po hiszpańsku), 15.00 (dla Wspólnoty Afrykańskiej – po angielsku), 18.00 (w kościele – po polsku) i o 18.30 (w dolnej kaplicy – dla Wspólnoty Wietnamskiej).

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na tacę a przeznaczona na misje. Zostaną one w najbliższym czasie przekazane kurii diecezjalnej. Z kolei ofiary złożone przy okazji nabywania „zestawu kolędowego na Trzech Króli” (956,43 PLN) zostały już przesłane na konto Kościoła w Potrzebie i przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Syrii i w Palestynie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie. Przypominamy, że głównym celem wizyty kapłana jest pobłogosławienie rodziny i porozmawianie z obecnymi. Parafian, którzy w ubiegłym roku nie mieli kolędy a także nowych parafian prosimy o potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana czy to osobiście czy też emailem albo telefonicznie. Ofiary kolędowe można składać na tacę, w niedzielę po kolędzie (w kopercie z zaznaczeniem – kolęda) albo po zakończeniu kolędy w parafii, w ostatnią niedzielę stycznia (27.01), kiedy to cała taca będzie kolędowa.

Przypominamy, że kancelaria w okresie kolędy jest otwarta jedynie w poniedziałki i soboty (od 10.00 do 12.00). W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

W styczniu, z racji odwiedzin duszpasterskich nie ma spotkań biblijnych i liturgicznych.

Zachęcamy do zamawiania Mszy św. (jest jeszcze sporo wolnych intencji w tym tygodniu) a także do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu polecamy Gościa Niedzielnego, w którym znajdziecie m.in. artykuł o naszej parafii!

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia przeżywanego ze świadomością stałej obecności Nowonarodzonego w naszym życiu.


UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01. 2019

Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Taca przeznaczona jest na misje.
Z przodu kościoła, przy prezbiterium, znajdują się zestawy na Trzech Króli (kreda, kadzidło i sianko). Drobne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w Syrii i w Palestynie.
Porządek Mszy św.: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 – po hiszpańsku, 16.00 – dla Wspólnoty Chińskiej i 18.00 (w kościele – po polsku a w dolnej kaplicy – dla Wspólnoty Wietnamskiej).

Za tydzień, 13 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Nie mniej, z racji naszej polskiej tradycji szopka i dekoracja pozostaną w kościele do 2 lutego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Do tego też dnia będziemy w trakcie liturgii śpiewać kolędy.
Za tydzień, po Mszy św. o godz. 10.00 będzie miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu dzieci. Serdecznie zapraszamy już dziś na wspólne kolędowanie. Porządek Mszy św. w Niedzielę Chrztu Pańskiego: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 (po hiszpańsku), 15.00 (dla Wspólnoty Afrykańskiej – po angielsku), 18.00 (w kościele – po polsku) i o 18.30 (w dolnej kaplicy – dla Wspólnoty Wietnamskiej).

Trwają odwiedziny duszpasterskie. Przypominamy, że głównym celem wizyty kapłana jest pobłogosławienie rodziny i porozmawianie z obecnymi. Parafian, którzy w ubiegłym roku nie mieli kolędy a także nowych parafian prosimy o potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana czy to osobiście czy też emailem albo telefonicznie. Ofiary kolędowe można składać na tacę, w niedzielę po kolędzie (w kopercie z zaznaczeniem – kolęda) albo po zakończeniu kolędy w parafii, w ostatnią niedzielę stycznia (27.01), kiedy to cała taca będzie kolędowa.

Kancelaria w okresie kolędy jest otwarta jedynie w poniedziałki i soboty (od 10.00 do 12.00). W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

W styczniu, z racji odwiedzin duszpasterskich nie ma spotkań biblijnych i liturgicznych.

Zachęcamy do zamawiania Mszy św. (jest jeszcze sporo wolnych intencji w tym tygodniu) a także do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in. raport o Kościele w Polsce i o bogatej symbolice przedstawień Trzech Króli. Jest też styczniowy numer Misjonarza.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli a także raz jeszcze pokoju i nadziei w każdym dniu Nowego 2019 Roku. Niech Pan rozpromienia nad Wami i nad Waszymi rodzinami Swoje Oblicze i Wam błogosławi.

Zakończyliśmy już w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy za przyjęcie nas, kapłanów i, co ważniejsze – za przyjęcie Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy także za wszelkie złożone dzisiaj na tacę ofiary, które traktujemy jako ofiary z kolędy.

Dzisiaj kończą się Światowe Dni Młodzieży. Znakiem jedności z zebranymi w Panamie młodymi ludźmi niech będzie nasza modlitwa, przede wszystkim ta zanoszona przez ręce Maryi, La Antigua, Patronki Panamy, której figurę umieścimy przed ołtarzem.

Po przerwie związanej z kolędą wznawiamy nasze środowe spotkania formacyjne. W najbliższą środę, 30.01 (o godz. 19.00) – spotkanie biblijne, otwarte dla wszystkich miłośników Pisma Świętego. Zapraszamy.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. W związku z tym, po Mszy świętej wieczornej (ok. 18.30) – Nabożeństwo Eucharystyczne do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Przy okazji przypominamy, że codziennie, po porannej Mszy św. (o 6.00) jest możliwość Adoracji Eucharystycznej.

W sobotę, 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego, znane też jako Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o 10.00 i o 18.00.
Przed każdą Mszą św. będzie miało miejsce błogosławieństwo świec.
Dzień ten jest także Dniem Życia Konsekrowanego, dlatego taca przeznaczona będzie na pomoc zakonom klauzurowym.

W sobotę przed południem – odwiedziny chorych. Prosimy krewnych o zgłaszanie osób pragnących odwiedzin kapłana.

W sobotę wieczorem – kolejny Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich na 18.45.

W sobotę kończy się przedłużony okres bożonarodzeniowy. W piątek wieczorem będziemy rozbierać stajenkę i porządkować świąteczną dekorację. Chętnych do pracy w kościele zapraszamy na 19.00.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy.

Serdecznie dziękujemy osobom, które przyszły wczoraj sprzątać kościół.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże łaski.II NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.01. 2019

 1. Kończymy powoli odwiedziny duszpasterskie. Jeśli ktoś z parafian nie miał kolędy a pragnąłby otrzymać jeszcze błogosławieństwo w swoim domu, prosimy o skontaktowanie się bezpośrednio z ojcem proboszczem. Przypominamy, że w niedzielę za tydzień (27.01) będzie taca kolędowa.
 2. We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży. Znakiem jedności z zebranymi w Panamie młodymi ludźmi niech będzie nasza modlitwa, przede wszystkim ta zanoszona przez ręce Maryi, La Antigua, Patronki Panamy, której figurę umieścimy na okres trwania światowych dni na ołtarzu.
 3. Od piątku trwa Oktawa Modlitw o Jedność Kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w trakcie codziennej Eucharystii (o 6.00 i o 18.00) i zachęcamy do pamiętania o tej ważnej intencji w swoich modlitwach osobistych i rodzinnych. Na zakończenie tej oktawy, w piątek, 25.01, po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione krótkie Nabożeństwo o Jedność Chrześcijan. Serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek, 24.01, w trakcie wieczornej Mszy św. kolejna katecheza dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i naszego diecezjalnego tygodnika Idziemy.
 6. Serdecznie dziękujemy osobom, które przyszły wczoraj sprzątać kościół. Woluntariuszy zapraszamy w każdą sobotę na godz. 9.00.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże łaski.


NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01. 2019 

Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Nie mniej, z racji naszej polskiej tradycji szopka i dekoracja pozostaną w kościele do 2 lutego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Do tego też dnia będziemy w trakcie liturgii śpiewać kolędy.

Porządek Mszy św. dzisiaj: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 (po hiszpańsku), 15.00 (dla Wspólnoty Afrykańskiej – po angielsku), 18.00 (w kościele – po polsku) i o 18.30 (w dolnej kaplicy – dla Wspólnoty Wietnamskiej).

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone ubiegłej niedzieli na tacę a przeznaczona na misje. Zostaną one w najbliższym czasie przekazane kurii diecezjalnej. Z kolei ofiary złożone przy okazji nabywania „zestawu kolędowego na Trzech Króli” (956,43 PLN) zostały już przesłane na konto Kościoła w Potrzebie i przeznaczone na pomoc chrześcijanom w Syrii i w Palestynie.

Trwają odwiedziny duszpasterskie. Przypominamy, że głównym celem wizyty kapłana jest pobłogosławienie rodziny i porozmawianie z obecnymi. Parafian, którzy w ubiegłym roku nie mieli kolędy a także nowych parafian prosimy o potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana czy to osobiście czy też emailem albo telefonicznie. Ofiary kolędowe można składać na tacę, w niedzielę po kolędzie (w kopercie z zaznaczeniem – kolęda) albo po zakończeniu kolędy w parafii, w ostatnią niedzielę stycznia (27.01), kiedy to cała taca będzie kolędowa.

Przypominamy, że kancelaria w okresie kolędy jest otwarta jedynie w poniedziałki i soboty (od 10.00 do 12.00). W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

W styczniu, z racji odwiedzin duszpasterskich nie ma spotkań biblijnych i liturgicznych.

Zachęcamy do zamawiania Mszy św. (jest jeszcze sporo wolnych intencji w tym tygodniu) a także do lektury prasy katolickiej. W tym tygodniu polecamy Gościa Niedzielnego, w którym znajdziecie m.in. artykuł o naszej parafii!

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pogodnej niedzieli i tygodnia przeżywanego ze świadomością stałej obecności Nowonarodzonego w naszym życiu.


UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – 06.01. 2019

Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Taca przeznaczona jest na misje.
Z przodu kościoła, przy prezbiterium, znajdują się zestawy na Trzech Króli (kreda, kadzidło i sianko). Drobne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na pomoc Kościołowi w Syrii i w Palestynie.
Porządek Mszy św.: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 – po hiszpańsku, 16.00 – dla Wspólnoty Chińskiej i 18.00 (w kościele – po polsku a w dolnej kaplicy – dla Wspólnoty Wietnamskiej).

Za tydzień, 13 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Nie mniej, z racji naszej polskiej tradycji szopka i dekoracja pozostaną w kościele do 2 lutego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Do tego też dnia będziemy w trakcie liturgii śpiewać kolędy.
Za tydzień, po Mszy św. o godz. 10.00 będzie miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu dzieci. Serdecznie zapraszamy już dziś na wspólne kolędowanie. Porządek Mszy św. w Niedzielę Chrztu Pańskiego: 8.00, 10.00, 12.00, 13.00 (po hiszpańsku), 15.00 (dla Wspólnoty Afrykańskiej – po angielsku), 18.00 (w kościele – po polsku) i o 18.30 (w dolnej kaplicy – dla Wspólnoty Wietnamskiej).

Trwają odwiedziny duszpasterskie. Przypominamy, że głównym celem wizyty kapłana jest pobłogosławienie rodziny i porozmawianie z obecnymi. Parafian, którzy w ubiegłym roku nie mieli kolędy a także nowych parafian prosimy o potwierdzenie chęci przyjęcia kapłana czy to osobiście czy też emailem albo telefonicznie. Ofiary kolędowe można składać na tacę, w niedzielę po kolędzie (w kopercie z zaznaczeniem – kolęda) albo po zakończeniu kolędy w parafii, w ostatnią niedzielę stycznia (27.01), kiedy to cała taca będzie kolędowa.

Kancelaria w okresie kolędy jest otwarta jedynie w poniedziałki i soboty (od 10.00 do 12.00). W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

W styczniu, z racji odwiedzin duszpasterskich nie ma spotkań biblijnych i liturgicznych.

Zachęcamy do zamawiania Mszy św. (jest jeszcze sporo wolnych intencji w tym tygodniu) a także do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy m.in. raport o Kościele w Polsce i o bogatej symbolice przedstawień Trzech Króli. Jest też styczniowy numer Misjonarza.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli a także raz jeszcze pokoju i nadziei w każdym dniu Nowego 2019 Roku. Niech Pan rozpromienia nad Wami i nad Waszymi rodzinami Swoje Oblicze i Wam błogosławi.