XII Niedziela Zwykła – 24.06.2018

Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszym Święcie Rodzinnym a szczególnie osobom, które pomogły w przygotowaniu tego święta i zaangażowały się w jego przeprowadzenie. Dziękujemy także wszystkim za dzisiejsze ofiary na tacę remontową.

• Przypominamy, że od przyszłej niedzieli (aż do końca sierpnia) wieczorna Msza św. zamiast o godzinie 18. 00 będzie  (każdej niedzieli)  o godz. 20.00.

• Zaczynamy ostatni tydzień czerwca; zapraszamy więc na ostatnie jużNabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa; dzisiaj – 17.30 a w tygodniu – o 18.30 (po Mszy św.).

• Ponawiamy prośbę o zgłaszanie kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Kandydatury będą przyjmowane do końca czerwca.

• Przypominamy, że do końca miesiąca ojciec proboszcz jest nieobecny a we wszelkich sprawach duszpasterskich zastępuje go o. Eric.

• W piątek, 29 czerwca – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Taca zebrana na tej Mszy będzie przeznaczona na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w piątek abstynencja od potraw mięsnych.

• Zachęcamy do lektury Idziemy.

• Na stolikach przy wyjściu z kościoła umieszczone zostały obrazki prymicyjne neoprezbiterów, którzy odprawili u nas Mszę św. prymicyjną. Zachęcamy do zabrania ich i modlitwy w intencji naszych nowych misjonarzy.

• Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wyjeżdżającym na urlopy – szczęśliwej podróży i dobrego wypoczynku.

XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018

• Serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Nawrockiej za obecność wśród nas…
  • Po Mszy św. o godz. 12.00 – Święto Rodzin; okazja do wspólnej zabawy, rozmów, bycia razem… Dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach piosenki religijnej i malarstwa. Przewidziane też są różne gry i zabawy.
  • W miesiącach letnich – lipcu i sierpniu – wieczorna Msza św. niedzielna, zamiast o 18.00 będzie o godz. 20.00
  • Zapraszamy na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odbywają się: w tygodniu – o 18.30 (po Mszy św.) a w niedzielę – o godz. 17.30.
  • W środę, 20 czerwca – spotkanie biblijne. Miłośników Pisma Świętego zapraszamy na godz. 19.00, na plebanię.
  • W sobotę, 23.06, w Parafii MB Pompejańskiej – Zjazd Rodzinnych Kół Różańcowych. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
  • W przyszłą niedzielę, 24.06 – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – z racji ostatniej niedzieli miesiąca ofiary będą przeznaczone na remont kościoła.
  • Od wtorku, 19 czerwca, aż do końca miesiąca ojciec proboszcz będzie poza parafią i we wszelkich sprawach duszpasterskich będzie go zastępował o. Eric.
  • Przypominamy o sobotnich zbiórkach ministrantów (o 9.00) i próbach scholki (18.30).
  • Zachęcamy do lektury Idziemy; w numerze m.in. o tym, że kwestia ochrony życia to nie sprawa opinii ludzi jednej partii.

X Niedziela Zwykła – 10.06.2018

• Dzisiaj – doroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa. Początek – na Placu Trzech Krzyży o godz. 12.15. Hasło tegorocznego marszu: Polska Rodziną Silna. Więcej informacji na plakacie i wyłożonych ulotkach.
  • Ubiegłej niedzieli, na Świątynię Opatrzności zebraliśmy 502,20 PLN. Dziękujemy za złożone ofiary.
  • W przyszłą niedzielę – Święto Rodzin; z tej okazji gościć będziemy wśród nas panią Małgorzatę Nawrocką, autorkę wielu książek dla dzieci i specjalistkę od tematyki zagrożeń i uzależnień a także relacji w rodzinie. Podzieli się ona z nami swym doświadczeniem podczas każdej Mszy świętej. Będzie także okazja, by z nią porozmawiać w czasie popołudniowego festynu, w trakcie którego przewidzianych jest wiele atrakcji głównie dla dzieci, ale nie tylko. Już dziś zapraszamy dzieci do uczestnictwa w konkursach piosenki religijnej i malarstwa. Zachęcamy do przyniesienia z sobą czegoś do zjedzenia, kari-maty czy koca, żeby rozłożyć na trawie, może jakiejś gry planszowej… Wszystkich chętnych do współpracy w przygotowaniu oraz prowadzeniu gier i zabaw dla dzieci zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
  • Zachęcamy do lektury Idziemy; w numerze m.in. refleksja naszego pasterza, ks. bpa Romualda o tym, że peregrynacja kopii obrazu Jasnogórskiego, która kończy się w naszej diecezji w najbliższą sobotę, nie może pójść w zapomnienie.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.