OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj – kolejny (XVIII) Dzień Papieski; po każdej Mszy św. będzie można złożyć do puszek ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 • Dziękujemy także osobom, które posprzątały wczoraj nasz kościół. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdą sobotę na godz. 9.00.
 • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe będą odbywały się w tygodniu –po Mszy wieczornej (ok. 18.30) a w niedziele – o 17.30. Wszystkich a szczególne dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy z Maryją.
 • W przyszłą niedziela przypada Niedziela Misyjna. Wielkie dzieło misyjne wesprzemy przez złożenie ofiar „na tacę”. Bóg zapłać́! Gościć będziemy małżeństwo, które było na misjach w Panamie i Paragwaju.
 • Dziękujemy pani Krystynie Zając, która przybliżyła nam nieco postać świętej Joanny Molla Beretta, włoskiej lekarki, żony i matki, która została wyniesiona na ołtarze przez św. Jana Pawła II.
 • Spotkanie miłośników Biblii – w środę, 17.10, o godz. 19.00.
 • Zapraszamy chłopców i dziewczynki do służby przy ołtarzu! Ministranci mają spotkanie w sobotę o godz. 9.00 a scholka ćwiczy także w sobotę o godz. 10.00.
 • Domy Serca (wolontariat misyjny) zapraszają na ,,Recital przy dźwiękach harfy pod tytułem ,,Usłyszeć odrzuconych” w naszym kościele dzisiaj o 19.00
 • W najbliższym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
  W poniedziałek, 15.10 – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
  We wtorek 16.10 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  W środę 17.10 – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  W czwartek 18.10 – wspomnienie św. Łukasza, ewangelisty
  Sobota 20.10 – wspomnienie Jana Kantego, prezbitera
 • Zbliża się dzień liturgicznego wspomnienia Św. Jadwigi Śląskiej, Patronki naszej Wspólnoty Parafialne. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Mszę Święta Odpustową, która zostanie odprawiona 16 października o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie ojciec Sylwester Grabowski SVD, Prowincjał naszej Polskiej Prowincji SVD. W ramach przygotowania do odpustu, w poniedziałek 15.10. będzie okazja do skorzystania z sakramentu Pojednania (od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00). W tym czasie będzie też możliwość osobistej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.


XXVII Niedziela Zwykła

 • Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę remontową
 • Dziękujemy także osobom, które posprzątały wczoraj nasz kościół. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdą sobotę na godz. 9.00. Wyrazy wdzięczności także pod adresem parafian, którzy w nocy z piątku na sobotę przybyli do kościoła, by przyjąć uczestników Via Stella Maris i wspólnie z nimi się pomodlić.
 • Rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Nabożeństwa Różańcowe będą odbywały się w tygodniu – po Mszy wieczornej (ok. 18.30) a w niedziele – o 17.30. Wszystkich a szczególne dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy z Maryją.
 • W przyszłą niedzielę (14.10) będziemy gościć panią Krystynę Zając, która przybliży nam nieco postać świętej Joanny Molla Beretta, włoskiej lekarki, żony i matki, która została wyniesiona na ołtarze przez św. Jana Pawła II.
 • W niedzielę 14 października – kolejny (XVIII) Dzień Papieski; po każdej Mszy św. będzie można złożyć do puszek ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 • Spotkanie miłośników liturgii i lektorów – w środę, 10.10, o godz. 19.00.
 • Zapraszamy chłopców i dziewczynki do służby przy ołtarzu! Ministranci mają spotkanie w sobotę o godz. 9.00 a scholka ćwiczy także w sobotę o godz. 10.00.
 • Młodzieży rozpoczynającą w tym roku swoje przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkaniu w czwartek 10.10 o godz. 19.00 w salce pod kościołem.
 • W najbliższym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne:
  we wtorek, 09.10 – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
  w sobotę, 13.10 – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
 • Zachęcamy do nabycia nowego numeru Idziemy.
 • Powoli zbliża się dzień liturgicznego wspomnienia Św. Jadwigi Śląskiej, Patronki naszej Wspólnoty Parafialne. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Mszę Święta Odpustową, która zostanie odprawiona 16 października o godz. 18.00. Przewodniczył jej będzie ojciec Sylwester Grabowski SVD, Prowincjał naszej Polskiej Prowincji SVD. W ramach przygotowania do odpustu, w poniedziałek 15.10. będzie okazja do skorzystania z sakramentu Pojednania (od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00). W tym czasie będzie też możliwość osobistej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 • Werbistowskiego Centrum Migranta Fu Shenfu organizuje lekcje polskiego dla imigrantów i poszukuje wolontariuszy chętnych do nauki. Więcej szczegółów u o. Jacka, który będzie czekał na zainteresowanych tym projektem przed kościołem po Mszy św. i odpowie na pytania. Nie trzeba mieć profesjonalnego przygotowania. Wystarczą dobre chęci i trochę czasu.
 • Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask w nowym tygodniu.


XXVI Niedziela Zwykła

 • Witamy ojca Erica… Informujemy jednocześnie, że o. proboszcz wyjeżdża jutro na krótki urlop. Wszystkie sprawy duszpasterskie będzie załatwiał o. Eric.
  Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańca. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe: w niedzielę – o 17.30 a w tygodniu – po Mszy św., (ok. 18.30).
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary na tacę remontową. Ogółem, od października ub.r., kiedy to rozpoczęliśmy zbiórki remontowe zebraliśmy na ten cel 31 595,40 PLN. W tym czasie wydaliśmy na remonty w kościele (czerpiąc i z innych źródeł) m.in.:
  nowe nagłośnienie – 24 000,00 PLN
  remont organów (dalej trwa) – 11 542,74 PLN
  materiał przeznaczony do remontu instalacji elektrycznej – blisko 3 900,00 PLN
  kropielnice przy wejściach i kotary na drzwi – ok. 1250,00 PLN
  nowe szafy w zakrystii – ok. 850,00 PLN
 • Serdecznie dziękujemy także osobom, które posprzątały wczoraj nasz kościół. Wszystkich chętnych do porządkowania naszej świątyni zapraszamy każdej soboty na 9.00.
 • Zapraszamy chłopców i dziewczynki do służby przy ołtarzu i do śpiewania w scholce.
 • We wtorek, o 18.00 – Msza w intencji uchodźców i emigrantów.
 • Z racji 1 czwartku, po Mszy – nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W piątek, po Mszy – Adoracja Eucharystyczna.
 • W nocy z 5 na 6. października 2018 roku będzie miała miejsce wyjątkowa Droga Różańcowa – Via Stella Maris. Jej uczestnicy przejdą ulicami i drogami Białołęki (ok. 20 km), odmawiając po drodze różaniec. Droga rozpocznie się o godz. 22.00 w kościele św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy ul. Ostródzkiej 172, zakończy się o godz. 7.00 w Parafii Matki Bożej Pompejańskiej. Drogę Różańcową przechodzi się w modlitewnej ciszy. Podczas tegorocznej Via Stella Maris będziemy w pokorze zawierzać Matce Bożej sprawy Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości, intencje indywidualne a także odkrywać i pogłębiać osobistą więź z Chrystusem, do którego Maryja zawsze prowadzi. Ok. godz. 3.30-4.00 uczestniczący Drogi Różańcowej zatrzymają się na wspólną modlitwę i krótki odpoczynek w naszym kościele. Zapraszamy gorąco do ich „przywitania” i modlitwy z nimi. Szczegóły drogi – na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 • W sobotę – Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy wszystkich na 18.45: Uwielbiajmy wraz z Aniołami naszego Pana Boga!
 • W przyszłą niedzielę oprócz Celebracji Eucharystycznych po polsku:
  o 13.00 – Msza w jęz. hiszpańskim
  o 16.00 – w języki chińskim
  o 18.00 – Msza Wspólnoty Wietnamskiej (w dolnej kaplicy)
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia i święta:
  – w poniedziałek, 01.10 – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  – we wtorek, 02.10 – Świętych Aniołów Stróżów;
  – w środę, 03.10 – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
  – w czwartek, 04.10 – św. Franciszka z Asyżu, patrona Europy;
  – w piątek, 05.10 – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
 • Zachęcamy do nabycia nowego numeru Misjonarza a także Idziemy, w którym m.in. relacja z wizyty papieża Franciszka w krajach bałtyckich.
  Zapowiedzi: Marcin Królak i Inga Poškute, zamieszkali w naszej parafii.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask w nowym tygodniu.

XXV Niedziela Zwykła

 • Serdecznie dziękujemy osobom, które posprzątały wczoraj nasz kościół. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdą sobotę na godz. 9.00.
 • 24 listopada br. zostaną sprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga, męczennika z Wietnamu. W ramach przygotowania, na każdej Mszy św. (przed błogosławieństwem), odmówimy specjalną, na tę okazję przygotowaną modlitwę. Będziemy ją odmawiać jako nowennę przez 9 kolejnych niedziel.
 • Zapraszamy chłopców i dziewczynki do służby przy ołtarzu! Ministranci mają spotkanie w sobotę o godz. 9.00 a scholka ćwiczy także w sobotę o godz. 10.00.
 • Coraz więcej osób posługuje na Mszach św. jako lektorzy. Pewnie jest jeszcze wiele innych, których Pan zaprasza do tej posługi. Wszystkie te osoby a także tych, którzy są zainteresowani liturgią i pragną pogłębić jej tajniki zapraszamy na spotkanie w środę, 26.09, o godz. 19.00.
 • W przyszłą niedzielę – taca remontowa.
 • W nocy z 5 na 6. października 2018 roku będzie miała miejsce wyjątkowa Droga Różańcowa – Via Stella Maris. Jej uczestnicy przejdą ulicami i drogami Białołęki (ok. 20 km), odmawiając po drodze różaniec. Droga rozpocznie się o godz. 22.00 w kościele św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty przy ul. Ostródzkiej 172, zakończy się o godz. 7.00 w Parafii Matki Bożej Pompejańskiej a jeden z „postojów modlitewnych” (ok. 3.30), będzie miał miejsce w naszym kościele. Droga Różańcowa jest modlitewnym przejściem w ciszy wyznaczonej trasy. Jest wędrowaniem, podczas którego będziemy w pokorze zawierzać Matce Bożej sprawy Ojczyzny w 100-lecie odzyskania niepodległości, intencje indywidualne, a także odkrywać i pogłębiać osobistą więź z Chrystusem, do którego Maryja zawsze prowadzi. Szczegóły drogi – na plakatach i na stronie internetowej parafii.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – we wtorek, 25.09 – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana, patrona Warszawy;
  – w czwartek, 27.09 – św. Wincentego à Paulo, kapłana;
  – w piątek, 28.09 – św. Wacława, męczennika;
  – w sobotę, 29.09 – święto: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej na Pradze.
 • Zachęcamy do nabycia nowego numeru Idziemy, w którym m.in. o czekającej Papieża Franciszka pielgrzymce do Litwy, Łotwy i Estonii.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask w nowym tygodniu.XXIV Niedziela Zwykła

Raz jeszcze zapraszamy małżeństwa z naszej parafii na spotkanie dzisiaj, o godz. 16.00. Jego celem jest wysłuchanie przez duszpasterzy sugestii i propozycji dotyczących oczekiwań rodzin naszej parafii.

Przypominamy, że o 13.00 Msza św. w języku hiszpańskim.

24 listopada br. zostaną sprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Andrzeja Nguyen Kim Thonga, męczennika z Wietnamu. W ramach przygotowania do tego ważnego wydarzenia, proponujemy po każdej Mszy św. odmówienie specjalnie na tę okazję przygotowanej modlitwy, którą począwszy od przyszłej niedzieli, w formie nowenny, będziemy odmawiać przez dziewięć kolejnych niedziel.

W środę – kolejne spotkanie biblijne. Miłośników słowa Bożego zapraszamy na godz. 19.00.

W tym tygodniu przypadają następujące święta:
– we wtorek, 18.09 – św. Stanisława Kostki, patrona Polski;
– w piątek, 21.09 – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Idziemy, w którym m.in.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask w nowym tygodniu.XXIII Niedziela Zwykła

 • Przypominamy, że od ubiegłej niedzieli funkcjonuje w naszej parafii duszpasterstwo osób języka hiszpańskiego. Misję prowadzenia tej wspólnoty otrzymał ojciec Adam Pirożek SVD (tel. 666 879 038). Msza św. w języku hiszpańskim będzie odprawiana każdej niedzieli o godz. 13.00. Przy okazji przypominam, że Wietnamczycy mają swoją Celebrację Eucharystyczną co niedziela o 18.00 (dolna kaplica) a Wspólnota Chińska – w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 16.00.
 • Osoby pragnące rozpocząć w tym roku przygotowania do bierzmowania zapraszamy w sobotę, 15 września, na godz. 18.30.
 • Małżeństwa z naszej parafii (zwłaszcza te młodsze) zapraszamy na spotkanie, w przyszłą niedzielę, 16 września, o godz. 16.00. Jego celem jest wysłuchanie przez duszpasterzy sugestii i propozycji dotyczących oczekiwań rodzin naszej parafii.
 • Już niebawem, 24 listopada br. do naszego kościoła zostaną sprowadzone relikwie św. Andrzeja Dunc-Lac, męczennika z Wietnamu. W ramach przygotowania do tego ważnego wydarzenia, proponujemy po każdej Mszy św. odmówienie krótkiej, specjalnie na tę okazję przygotowanej modlitwy. Tę modlitwę – nowennę (będziemy odmawiać przez 9 kolejnych niedziel) rozpoczniemy za tydzień.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – w czwartek, 13.09 – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  – w piątek, 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  – w sobotę, 15.09 – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej;

Zachęcamy do nabycia nowego numeru Idziemy, w którym m.in. ks. bp. Marek Mendyk mówi o tym, co powinno być pierwszym celem wychowania.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask w nowym tygodniu.XXII Niedziela Zwykła

 • Raz jeszcze serdecznie dziękujemy za ofiary na tacę remontową  Wyrazy wdzięczności kierujemy także pod adresem osób, które wysprzątały kościół.
 • Po Mszy św. będziemy święcić tornistry i plecaki szkolne. Szczególne zaproszenie kierujemy do pierwszoklasistów.
 • Dzisiaj, 2 września, rozpoczyna w naszej parafii działalność duszpasterstwo osób używających języka hiszpańskiego. Misję prowadzenia tej wspólnoty otrzymał ojciec Adam Pirożek SVD, nasz współbrat, wieloletni misjonarz w Boliwii (tel. 666 879 038). Porządek Mszy św. w dniu dzisiejszym:
  o 08.00, 10.00, i 12.00 (po polsku),
  o 13.00 – w języku hiszpańskim,
  o 16.00 – dla wspólnoty chińskiej,
  o 18.00 – Msza wspólnoty wietnamskiej (dolna kaplica),
  o 18.00 – Msza św. po polsku.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – jutro, 03.09 – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  – w czwartek, 06.09 – pierwszy czwartek miesiąca; serdecznie zapraszamy po Mszy św. na półgodzinną adorację w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;
  – w piątek, 7.09 – pierwszy piątek; wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana; po Mszy św. – krótka adoracja Najświętszego Sakramentu;
  – w sobotę, 08.09 – święto Narodzenia NMP (rocznica powstania SVD);
 • Rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną przystąpić do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek, 7 września, o godz. 19.00.
 • Młodzież, która w ubiegłym roku rozpoczęła przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma spotkanie w sobotę, 8 września, o godz. 16.30.
 • Osoby pragnące rozpocząć w tym roku przygotowania do bierzmowania zapraszamy na krótkie spotkanie w sobotę, 8 września, o godz. 18.30.
 • Już dzisiaj zapraszamy serdecznie małżeństwa z naszej parafii (zwłaszcza te młodsze) na spotkanie, w niedzielę, 16 września, o godz. 16.00. Jego celem jest wysłuchanie przez duszpasterzy sugestii i propozycji dotyczących duszpasterstwa rodzin.
 • Zachęcamy do nabycia wrześniowego numeru naszego zakonnego miesięcznika Misjonarz oraz nowego numeru Idziemy, w którym m.in.: próba podsumowania wizyty papieża Franciszka w Irlandii oraz „Dlaczego prawda potrzebuje sześć razy więcej czasu niż fałsz, by dotrzeć do ludzi?”, czyli – o manipulacjach i cenzurze w sieci.

Bożemu miłosierdziu polećmy naszą parafiankę – Krystynę Marczak a także naszego ojca Konrada Kelera SVD, którzy w tych dniach odeszli do Pana. Rip.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask w nowym tygodniu.XXI Niedziela – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

 • Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę, wczoraj w Dnia Modlitwy oraz za dzisiejsze ofiary na tacę remontową. Wyrazy wdzięczności kierujemy także pod adresem osób, które wysprzątały kościół.
 • W sobotę, 01.09, z racji pierwszej soboty miesiąca: od 9.00 – odwiedziny chorych a o 18.45 – modlitewny Wieczór Uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy.
 • Już niebawem – początek nowego roku szkolnego. W związku z tym, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będziemy święcić tornistry i plecaki szkolne. Szczególne zaproszenie kierujemy do pierwszoklasistów.
 • Kończy się okres wakacyjny, dlatego od najbliższej niedzieli (02.09) wieczorna Msza św. będzie ponownie o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:
  – jutro, 27.08 – św. Moniki;
  – we wtorek, 28.08 – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  – w środę, 29.08 – Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  kancelaria w tym dniu będzie zamknięta;
  – w sobotę, 01.09 – bł. Bronisławy, dziewicy.
 • Od niedzieli 2 września rozpoczyna przy w naszej parafii działalność duszpasterstwo osób mówiących w języku hiszpańskim. Misję prowadzenia tej wspólnoty, jako jej pasterz otrzymał nasz współbrat – o. Adam Pirożek SVD, wieloletni misjonarz w Boliwii (tel. 666 879 038). W przyszłą niedzielę porządek Mszy św. będzie następujący:
  o 08.00, 10.00, 12.00 i 18.00 (po polsku),
  o 13.00 – w języku hiszpańskim,
  o 16.00 – dla wspólnoty chińskiej,
  o 18.00 – Msza wspólnoty wietnamskiej.
 • Rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną przystąpić do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w piątek, 7 września, o godz. 19.00.
 • Młodzież, która w ubiegłym roku rozpoczęła przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania ma spotkanie w sobotę, 8 września, o godz. 16.30.
 • Osoby pragnące rozpocząć w tym roku przygotowania do bierzmowania zapraszamy na krótkie spotkanie w sobotę, 8 września, o godz. 18.30.
 • W odpowiedzi na prośby skierowane pod naszym adresem, w połowie września odbędzie się spotkanie na temat oczekiwań i potrzeb małżeństw naszej parafii. Spotkanie to, na które zapraszamy serdecznie małżeństwa (zwłaszcza tych młodych) odbędzie się w niedzielę, 16 września, o godz. 16.00.
 • Zachęcamy do nabycia tygodnika Idziemy, który oprócz interesujących reportaży zawiera szereg informacji, które trudno byłoby szukać w innych periodykach.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask w nowym tygodniu.XX Niedziela Zwykła – 19.08.2018

 • Jutro, z racji 3 poniedziałku miesiąca, po Mszy św. – adoracja i nabożeństwo do Ducha Świętego.
 • Kolejne spotkanie biblijne – w środę, o godz. 19.00
 • W najbliższą sobotę, 25 sierpnia będziemy przeżywać w naszej parafii Dzień Modlitwy, w ramach Dzieła Modlitwy Diecezji Warszawsko-Praskiej. Będzie to czas szczególnej modlitwy całej wspólnoty parafialnej, w ramach wdzięczności za dar nawiedzenia naszej parafii przez kopię Obrazu Jasnogórskiego.
 • Oto program Dnia Modlitwy:

07.00 – Msza Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu
07.45 – Jutrznia
08.00 – Różaniec (tajemnice radosne) i adoracja w ciszy
09.00 – Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem
/przerwa – sprzątanie kościoła/
12.00 – Anioł Pański, Różaniec (tajemnice światła) i wystawienie Najświętszego Sakramentu (adoracja w ciszy)
15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec (tajemnice bolesne) i adoracja w ciszy
/okazja do spowiedzi lub rozmowy z o. proboszczem/
17.00 – Nieszpory, błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i Różaniec (tajemnice chwalebne)
18.00 – Msza Święta i Apel Jasnogórski

Serdecznie zapraszamy wszystkich do znalezienia w tym dniu choćby kilku minut na wspólną modlitwę w kościele.

 • W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca taca będzie remontowa.
 • Zachęcamy do lektury Idziemy; w najnowszym numerze m.in. ciekawe wywiad z biskupem Józefem Guzdkiem na temat specyfiki pracy kapelanów wojskowych.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli.