Z GAZETKI PARAFIALNEJ 10.06.2018

      Brak komentarzy do Z GAZETKI PARAFIALNEJ 10.06.2018
  • No to mamy za sobą wszystkie ważniejsze wydarzenia – powiedział jeden z parafian po zakończonej procesji Bożego Ciała. Patrząc na kalendarz liturgiczny to można by przyznać mu rację. Już wszyscy czujemy bliskość urlopu, wakacji… Pewnie wielu z nas, z przeróżnych powodów nie wyjedzie nigdzie, ale chyba wszyscy zwolnimy nieco bieg, będziemy starali się oddychać nieco głębiej i żyć nieco spokojniej, radośniej.
    Zanim jednak dzieci zakończą rok szkolny a wielu z nas rozpocznie okres zasłużonego odpoczynku urlopowego pragniemy zaprosić Was wszystkich, kochani parafianie, na dwa wydarzenie. Każde z nich może stać się okazją do doświadczenia tej więzi, o której mówi Jezus w dzisiejszej ewangelii: więzi opartej na wierze, która pozwala spojrzeć oczami miłości na „obcych”, nieznanych tak, jakby byli naszymi „braćmi, siostrami, matkami”.
  • Pierwsze, to zapowiadany już od dwóch tygodni Marsz dla Życia i Rodziny. Coroczne wydarzenie, które odbywa się w wielu miastach Polski. W Warszawie będzie miało ono miejsce dzisiaj i rozpocznie się Mszą św. w Kościele św. Aleksandra (o godz. 11.00). Start Marszu, którego hasłem w tym roku jest Polska Rodziną Silna, o godz. 12.15 z Placu Trzech Krzyży a zakończenie na Placu Zamkowym. Ważne jest przejście razem w tym marszu i dostrzeżenie w tym wydarzeniu okazji, by zamanifestować przywiązanie do naszych chrześcijańskich wartości, wśród których najważniejszą jest właśnie szacunek i gotowość obrony życia na każdym jego etapie. Tym, którzy się wybiorą na drugą stronę Wisły życzymy nie tylko dobrej pogody ale i wiele radości i pokoju serca.
  • Drugie wydarzenie, na które będzie nam dużo łatwiej się wybrać, to – planowane na niedzielę 17 czerwca – nasze, parafialne Święto Rodzinne. Będzie ono okazją do spędzenia razem, w pogodnej atmosferze, niedzielnego popołudnia. Planujemy rozpocząć nasze świętowanie po Mszy św. o godz. 12.00. Nie mamy wielkich ambicji organizowania nie wiadomo jakich atrakcji. Pragniemy przede wszystkim skorzystać z okazji, by być razem, by nieco lepiej się poznać (wszak mamy coraz więcej nowych parafian) i by razem coś przegryźć. Nie będzie stanowiska z grillem czy kuchnią polową, dlatego prosimy o przyniesienie na nasz piknik czegoś własnego, czy można by się ewentualnie podzielić… Chcemy w to święto rodzinne dać także okazję najmłodszym do pokazania swoich talentów czy to sportowych czy artystycznych. Przewidzianych jest wiele atrakcji głównie dla dzieci, ale nie tylko. Już dziś zapraszamy dzieci do uczestnictwa w konkursach piosenki religijnej i malarstwa. W tym dniu gościć będziemy u nas panią Małgorzatę Nawrocką, autorkę wielu książek dla dzieci i młodzieży, specjalistkę od tematyki zagrożeń i uzależnień a także relacji w rodzinie. Podzieli się ona swym doświadczeniem podczas każdej Mszy świętej i będzie obecna na popołudniowym festynie, gotowa porozmawiać czy wpisać komuś dedykację w któreś ze swych książek.
    Mamy nadzieję, że licznie spotkamy się, by doświadczyć jednoczącej nas obecności bożej Łaski.

W Miłości Słowa Bożego, Wasi pasterze
– o. Krzysztof SVD i o. Eric SVD