KILKA SŁÓW OD PROBOSZCZA

Kochani, miesiąc maj kojarzy się nie tylko z pełnym przebudzeniem się przyrody i wypadami w plener, ale także (mam nadzieję) z nabożeństwami majowymi i z pierwszymi komuniami. Ciekawe, że Maryja wybrała właśnie ten miesiąc, aby po raz pierwszy objawić się w Fatimie i wyjawić pragnienie swego matczynego serca objęcia miłością całego świata.
Chwalcie łąki umajone, chwalcie doliny zielone… Po górach dolinach rozlega się dzwon; anielskie witanie ludziom głosi on – śpiewamy co wieczór i rozważamy tę tajemnicę zwiastowania Maryi, wyjawienia Jej przez anioła misji bycia Matką Syna Bożego. Może wato dopatrzeć się w tych słowach zaproszenia skierowanego i do nas, zachęty, by znaleźć nieco czasu i w ciszy serca usłyszeć anioła objawiającego i nam Boże przesłanie? A każdy pewnie usłyszy je nieco inaczej… Ważne jest, byś dał Bogu (i sobie) szansę na przyjacielską rozmowę i wykorzystał szansę odczucia bliskości Boga, któremu zależy na Tobie. Ponawiamy więc zaproszenie na codzienne nabożeństwa majowe: w tygodniu – o 18.30 (po Mszy św.) a w niedzielę i święta – o 17.30.
Jednocześnie w piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zechciejmy przygotować nasze serca na tę wielką uroczystość. To właśnie Duch Święty sprawia cud przemiany ludzkich serc, wlewając w nie boży pokój i zaufanie. Nie chcemy powielać celebracji, dlatego w trakcie nabożeństw majowych dołączymy wezwania skierowane do trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej. Z pewnością wielu z Was, kochani, nie będzie mogło przyjść do kościoła, by wspólnie odprawić tę nowennę. Dlatego zachęcamy do zjednoczenia się z nami w ufnej modlitwy o dary Ducha tam, gdzie będziecie – w domu, w drodze, w pracy. Tekst modlitw na 1 i 2 dzień nowenny znajdziecie wewnątrz biuletynu.
W Miłości Słowa Bożego – ojcowie Krzysztof SVD i Eric SVD