KILKA SŁÓW OD PROBOSZCZA

      Brak komentarzy do KILKA SŁÓW OD PROBOSZCZA

Kochani parafianie. Jeszcze pewnie wielu z nas odczuwa wzruszenie i radość, w związku z nawiedzeniem naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Maryja pielgrzymująca po parafiach naszej diecezji przypomniała nam o swej miłości. O tym, że jest Matką zatroskaną o nas, znającą każdą naszą potrzebę, każdy ból i gotową usłyszeć każde nasze westchnienie. Oprócz ogromnej wdzięczności Bogu – za te wzniosłe chwile, które stały się naszym udziałem tydzień temu a także Maryi – za bycie nam Matką, pragnę serdecznie podziękować wszystkim parafianom za udział w celebracjach i wyrazić wdzięczność osobom, które przygotowały kościół, które brały czynny udział celebracjach poprzez śpiew, czytania i inne posługi liturgiczne a także paniom, które pomogły przyjąć godnie ks. Biskupa Romualda i przybyłych do nas gości. Bóg Wam zapłać, kochani.
Już we wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, tradycyjnie – czas pierwszych Komunii i – nie zapominajmy – miesiąc Maryi. Już dziś zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe: w tygodniu – o 18.30 (po Mszy św. wieczornej) a w niedzielę i święta – o 17.30. Nie zapominajmy także o wielkim dla wszystkich Polaków dniu, jakim jest 3 Maja, w którym świętujemy oddanie naszej Ojczyzny pod opiekę Maryi, naszej Królowej. Dzień ten jest także rocznicą ogłoszenia Konstytucji 3 Maja, która winna być dla nas nie tylko powodem do dumy ale i zobowiązaniem. Msze św. w tym dniu będą sprawowane jak w niedzielę a uroczysta Suma, za Ojczyznę – o 12.00.

W Miłości Słowa Bożego
– ojcowie Krzysztof SVD i Eric SVD