XI Czuwanie Misyjnej Rodziny Arnoldowej u Tronu Jasnogórskiej Matki Kościoła

Drodzy parafianie.

Już niebawem, 6 na 7 kwietnia 2018 roku (z piątku na sobotę) na Jasnej Górze odbędzie się XI Czuwanie Misyjnej Rodziny Arnoldowej pod hasłem:
To się Polsce należało! – setna rocznica odzyskania niepodległości. To się Chrystusowi należało! – setna rocznica urodzin o. Mariana Żelazka SVD.
Naszemu spotkaniu i nocnemu czuwaniu przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej. Pragniemy wyśpiewać płynące z głębi serca TE DEUM za odzyskaną 100 lat temu niepodległość i prosić o błogosławieństwo Trójjedynego Boga dla Ojczyzny, rządzących i wszystkich jej mieszkańców. Jednocześnie chcemy dziękować za dar życia i owocnej, misyjnej posługi wśród ludzi trędowatych i zepchniętych na margines życia ojca Mariana Żelazka SVD.
Będziemy wspólnie modlić się w intencji misjonarzy i misjonarek pracujących na wszystkich kontynentach oraz za Przyjaciół misyjnego dzieła Kościoła. Przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani pragniemy prosić o dar nowych powołań misyjnych do zgromadzeń założonych przez św. o. Arnolda Janssena, w szczególności w naszej Ojczyźnie.
Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie www.werbisci.pl w zakładce CZUWANIE MISYJNE 2018 lub w Referacie Misyjnym Księży Werbistów w Pieniężnie (tel. 55 242 92 43 od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30). Całość czuwania wypełniona będzie modlitwą, konferencjami oraz świadectwami misjonarzy, misjonarek i zaproszonych gości. Szczegółowy plan zostanie przedstawiony w dniu rozpoczęcia spotkania w recepcji – w Sali ojca Kordeckiego.
Aby pomóc w jak najowocniejszym przeżyciu czuwania przygotowane zostały broszury i identyfikatory (do nabycia w recepcji – 15 zł od osoby). Ze względu na ograniczoną ilość ławek w kaplicy Jasnogórskiej, zachęcamy do zabrania ze sobą składanego, turystycznego krzesełka. Prosimy także o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość prowiantu oraz stosowną do pogody odzież.
Nasza parafia zorganizuje wspólny przejazd na czuwanie autobusem. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej. Z powodów logistycznych Referat Misyjny w Pieniężnie prosi o potwierdzenie uczestniczenia w czuwaniu do 21 marca 2018 roku, dlatego nie zwlekajmy z podjęciem decyzji.

Z życzeniami owocnego przeżywania Wielkiego Postu i w miłości Słowa Bożego
– o. Krzysztof SVD, proboszcz
PS. Oto ogólny plan czuwania:
Piątek – 6 kwietnia 2018 r.

14.15 – Sala ojca Kordeckiego – zapisy w Recepcji Czuwania
15.00 – Spotkanie, modlitwa i fotografia przy Misyjnej Stacji Różańcowej,
wspólne przejście do Sali ojca Kordeckiego
16.00 – SPOTKANIE PLENARNE MISYJNEJ RODZINY ARNOLDOWEJ
Wręczenie Nagrody im. o. Mariana Żelazka
18.00 – Droga Krzyżowa – sala ojca Kordeckiego
19.00 do 20.30 – przerwa
20.45 – zbiórka w kaplicy Cudownego Obrazu
21.00 – Apel Jasnogórski i początek nocnego czuwania

Sobota – 8 kwietnia 2018 r.
00.00 – Eucharystia
04.15 – Zakończenie – rozjazd                                                             POWRÓT